Sedna 26T

Dane techniczne

Długość kadłuba
790 cm
Szerokość maks.
285 cm
Zanurzenie min.
39 cm
Zanurzenie do KLW.
167 cm
Ożaglowanie łącznie
31,5 m²
Liczba koi
8
Maks. liczba załogi
8
Wysokość w kabinie
190 cm
Typ miecza
obrotowy
Typ steru
płetwa na pawęży
WC
kabina, wc chem.
Rodzaj silnika
zaburtowy
Moc silnika
6 KM

Wyposażenie jachtu

 • sztywny sztag,
 • rolfok,
 • lazy jack,
 • patent do kładzenia masztu,
 • LODÓWKA
 • CD/MP3/USB
 • stolik w kokpicie
 • instalacja wody pitnej,
 • instalacja elektryczna,
 • WC chemiczne
 • tent,
 • relingi,
 • pełne wyposażenie kambuza: kuchenka gazowa, zlewozmywak, butla turystyczna z gazem, zastawa stołowa, sztućce, garnki,patelnia, czajnik,deska do krojenia, durszlak,
 • środki ratunkowe i gaśnica,
 • kotwica, cumy, pagaje, bosak, odbijacze,
 • wiadro, szufelka, zmiotka, miska,
 • zestaw narzędziowy,
 • kanistry na wodę, Ubezpieczenie OC, Ubezpieczenie JachtCasco, Ubezpieczenie NW, Ubezpieczenie od kradzieży silnika, Ubezpieczenie rzeczy osobistych załogi, Serwis na szlaku,

Spacer po jachcie

Sedna 26 – to piękny jacht  projektu Leszka Gonciarza . Jest  produktem firmy Sedna Yachts.

Sedna 26 T, jak Tourist, powstał w renomowanej stoczni Sedna-Yachts. Jego konstruktorem jest Leszek Gonciarz, który zaprojektował wiele udanych jednostek.  Jest to  nowoczesny i wygodny  jacht żaglowy, przeznaczony do żeglowania -uprawiania turystyki i rekreacji, między innymi  na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Ten jacht jest prosty w obsłudze, a jego wnętrze, biorąc pod uwagę gabaryty, obszerne i wygodne . Jacht. Sedna 26 to jacht bardzo dobry zarówno do weekendowych wypadów na Mazury jak i do dłuższych rejsów. Jacht może zabrać na pokład aż 8 osób załogi!

Sylwetka jachtu  charakterystyczna dla stoczni i projektanta jest rozpoznawalna z daleka. Nowoczesny kształt nadbudówki i okien sprawiają wrażenie nowoczesności i  jednocześnie elegancji. Jacht ma stosunkowo wysoką wolną burtę, co sugeruje  dużą pojemność kadłuba. Umieszczona na dziobie miniplatforma ułatwia wchodzenie i schodzenie z jachtu kiedy stoi skierowany dziobem do brzegu. Kosz rufowy i dziobowy, a wokół obydwu burt sztorm-reling   zabezpiecza  załogę przed przypadkowym znalezieniem się za burtą , a szerokie półpokłady ułatwiają poruszanie się po jachcie. W przedniej części pokładu umieszczono bakistę kotwiczną, okucia cumownicze oraz luk dobrze doświetlający kabinę dziobową. Na dachu kabiny rozmieszczone są kabestany , prowadnice szotów foka, oraz kolejny luk, przez który wpada światło do mesy. Sedna 26 posiada także bardzo obszerny kokpit. To cenne, ponieważ za dnia to właśnie w nim koncentruje się życie załogi. Szerokie siedziska są ścięte przy rufie, co pozwala wyodrębnić przestrzeń dla sternika. Jachtem steruje się wygodnym rumplem z przedłużką. Jacht jest wyposażony w silnik  zaburtowy umieszczony na pawęży , na pantografie który umożliwia podniesienie go np. przy dobijaniu do brzegu rufą.

Do kabiny wchodzi się centralnie umieszczoną zejściówką. I od razu widać, jak dobrze  konstruktor zaprojektował  wnętrze w tym średniej wielkości  jachcie. Odczucie dużej przestrzeni  pogłębia właściwe doświetlenie światłem słonecznym , jasny kolor zabudowy, oraz spora wysokość – 190 cm. Wyposażeni e  aneksu kuchennego to czyli  kuchenka dwupalnikowa, zlew, lodówka ,dużo szafek do przechowywania prowiantu oraz duży i ergonomicznie urządzony blat . Z łatwością można więc w czasie rejsu gotować  na jachcie. Naprzeciwko kambuza  znajduje się kabina sanitarna z umywalką i WC. Mesa, jak na średni jacht mazurski jest rzeczywiście obszerna. Składany stolik umieszczony jest oczywiście na obudowie skrzyni mieczowej. Z obydwu stron stołu są siedzenia, które w nocy rozkłada się na wygodne dwuosobowe  koje. Nad kanapami  jest sporo „jaskółek”, a pod nimi pojemne bakisty. Na dziobie znajduje się obszerna kabina, doświetlona przez luk.. Na rufie jest umieszczona podobna kabina, doświetlona  z kolei okienkami umieszczonymi w bocznych ścianach kokpitu. Na jachcie zamontowane zostało ogrzewanie, co zwiększa komfort mieszkania.

Jacht Sednę 26 Tourist wyposażono w  dość prosty, ale „skuteczny”  takielunek. Jest dobrze  dożaglowany , bo łączna powierzchnia grota i foka to prawie 32 metry. Przeprowadzane testy, oraz późniejsze pływania udowodniły, że ten jacht wykazuje znakomite walory nautyczne. Dzięki kształtowi kokpitu sternik ma też zapewnioną dobrą widoczność akwenu. Również obsługa żagli jest łatwa – fok na rolerze,  grot w lazy Jacku, z fałem sprowadzonym do kokpitu. Łódź dobrze sobie radzi tak przy słabych jak i silniejszych wiatrach. Steczność  a więc i bezpieczeństwo,  zwiększa balast umieszczony w zenzie). Jacht ostro żegluje na wiatr osiągając przy tym (przy dobrym prowadzeniu J prędkości  powyżej 6 węzłów. „Słucha steru”, nie ma tendencji do ostrzenia, nie kładzie się szybko. Sporej stateczności  kursowej zawdzięczamy to, że ten jacht wiele wybacza mniej doświadczonemu sternikowi.
Jacht posiada silnik zaburtowy o mocy 6 KM. Tak więc manewrowanie Sedną 26 Turist nie stanowi problemu ani na silniku w marinie ani na otwartej wodzie pod żaglami,.

Zapraszam do czarteru jachtu Sedna 26 na Mazurach – jedne z najlepiej wyposażonych jednostek tej klasy.