Wydawnictwo

Firma Netta skupia się na tematyce żeglarskiej, co nie wyklucza innych działań niż czartery. Wydajemy własnym sumptem pozycje takie, jak : mapy Mazur, Dziennik Pokładowy, Mazurski Banknot Pamiątkowy oraz Żeglarską Książkę Kucharską. Cieszą się one dużą popularnością nie tylko wśród bywalców Mazur.

Dziennik Pokładowy, pomyślany jako ciekawa i przydatna pamiątka z rejsu, stał się obecny na rejsach morskich jako podstawowy dokument załogi jachtu, odtwarzający przebieg zrealizowanej trasy. Zapisuje się w nim dane o przebiegu rejsu, obliczenia wstępne i rzeczywiste, zmiany kursu, ważne zdarzenia oraz inne dane, np. meteorologiczne.

Żeglarska Książka Kucharska to rzecz dla amatorów gotowania, ale też, a może przede wszystkim, dla początkujących w tej dziedzinie. Wydanie tej Książki było sporym wydarzeniem w światku żeglarskim, ponieważ nie było to tej pory podobnej pozycji. Pisały o tym popularne czasopisma żeglarskie – „Żagle” i „Jachting” (ten objął nawet patronat nad Żeglarską Książką Kucharską). Nasza Książka zapoczątkowała zresztą jedną ze stałych działów tego miesięcznika – kącika kulinarnego  Książka była też obecna w wydawnictwie Jacht Market.

Mazurski Banknot Pamiątkowy powstał jako propozycja czegoś niedużego, estetycznego, w tematyce mazurskiej, niedrogiego, co można przywieźć z Mazur i nie będzie kolejnym breloczkiem, kubkiem, magnesem itp. Jednym słowem – coś innego. I był to strzał w dziesiątkę – banknoty cieszą się dużym powodzeniem. Bardzo dobrze prezentują się oprawione w ramkę, dwa razem, awers i rewers. Nawet kolekcjonerzy tych prawdziwych banknotów kupują je do swoich kolekcji!

Mapy Mazur – zawsze przydatne, mimo popularnych obecnie aplikacji. Mapy są w dość dokładnej skali i pozwalają na ogólny i szeroki ogląd całości obszaru Wielkich Jezior Mazurskich. Dla wielu jest to jednak wygodniejsze niż śledzenie trasy na malutkim ekranie telefonu czy tabletu.

Zapraszamy do skorzystania z naszych propozycji wydawniczych. Każda z nich jest ciekawa i przydatna oraz ładnie wydana – takie było nasze założenie i cel. Można je nabyć w sklepach żeglarskich lub bezpośrednio u nas. A jeśli będziecie nas odwiedzać w porcie Netta, można otrzymać w Żeglarskiej Książce Kucharskiej specjalną dedykację autorki, Bogumiły Gil 

Żeglarska Książka Kucharska

żeglarska-książka-kucharska-204x300

Książka zawiera wiele porad jak gotować w warunkach jachtowych, jak oszczędzić czas i gaz w butlach, co powinno znaleźć się w kambuzie itd oraz 56 przepisów potraw, wykonalnych na rejsie. Książka spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem, okazała się „strzałem w dziesiątkę”! Dostałam wiele opinii, zapytań, gdzie można ją dostać, gratulacji pomysłu. W „Jachtingu” i w „Żaglach” ukazały się bardzo sympatyczne, pochlebne recenzje Żeglarskiej Książki Kucharskiej.

Napisali o niej

Jachting magazyn dla żeglarzy

Udany rejs to nie tylko starannie zaplanowana trasa i godziny spędzone na studiowaniu mapy. Równie ważna jest dobra kuchnia. „Żeglarska Książka Kucharska” Bogumiły Gil to znakomity przewodnik kulinarny, nie tylko dla początkujących żeglarzy. Nawet najbardziej zaprawiony wilk morski znajdzie w niej coś dla siebie. Autorka udowadnia, że łódka nie powinna ograniczać naszej kulinarnej fantazji. Różnorodność przepisów, od lekkich przekąsek po syte dania mięsne, oraz przystępne opisy proponowanych potraw sprawiają, że bez trudu wyczarujemy coś pysznego. Przy każdym przepisie autorka podaje, ile minut zajmuje przygotowanie potrawy. Udziela również wielu praktycznych wskazówek, m.in. co obowiązkowo powinno znaleźć się w kambuzie, jak sprawnie i szybko przygotować smaczne danie, jak skracać czas gotowania i oszczędzać gaz w butlach. Jednym słowem uznanie i uwielbienie ze strony załogi gwarantowane. Smacznego.

Żagle — miesięcznik żeglarski

Po zatoce Tracz śmigały będące w ofercie Targów łodzie motorowe Yamaha, Odeon, Stingray, Sea Doo, a na lądzie smakosze próbowali cudeniek przygotowanych wedle przepisów z Żeglarskiej Książki Kucharskiej Bogumiły Gil. Ja dla rozgrzewki postanowiłam zamówić w portowej tawernie słynną „zupę rybną po norwesku” i nie pożałowałam – talerz był pełen aromatycznego wywaru z cząstkami smakowitych ryb oraz warzyw i na dodatek cudnie rozgrzewał od środka.

Banknot Pamiątkowy

banknot-pamiatkowy

Bardzo ciekawa, nietypowa pamiątka z Mazur, jakiej jeszcze nie było. Specjalnie opracowany projekt banknotu nawiązuje do krainy mazurskiej, jej krajobrazu i bogactwa oferty dla każdego odwiedzającego. Jest to pamiątka nieduża, łatwa do przechowania w czasie wakacji i przewiezienia do domu. A w domu czy w biurze będzie się świetnie prezentowała oprawiona w odpowiednią ramkę (potrzebne są 2 sztuki, aby pokazać awers i rewers). Spojrzysz na ten banknot – i z uśmiechem wspomnisz czas odpoczynku, relaksu i zabawy na Mazurach!

Dziennik Pokładowy

dziennik-pokladowy

Mój Dziennik Pokładowy daje posmak prawdziwej żeglarskiej przygody, bo jest wzorowany na prawdziwym dzienniku jachtowym, utrwala wspomnienia chwil, które inaczej by umknęły . Kiedy po latach otworzysz ten dziennik, zapewne uśmiechniesz się na wspomnienie wpisów tam zawartych.

Zawiera instrukcję prowadzenia dziennika, co ułatwia prowadzenie go i może skłoni do zapoznania się z dobrą żeglarską szkołą (tradycją?).

Odbiorcy stwierdzili, że Mój Dziennik Pokładowy może także stanowić pomoc przy szkoleniach żeglarskich lub pełnić funkcję dziennika jachtowego przy krótszych rejsach ( zawiera rubryki starczające na 2-tygodniowy rejs). Jest więc także używany jako dokument jachtowy.

Wielkość : A4

Mapa Wielkie Jeziora Mazurskie

mapa

Nasze mapy znalazły wielu zadowolonych klientów, kalendarz okazał się bardzo pomocny przy planowaniu czasu spędzanego w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Stają się coraz popularniejsze. Głównymi odbiorcami zostają firmy czarterowe, które kupują je dla swoich klientów. Wręczają je (w 90%) przy przekazaniu każdego jachtu na rejs. „Czarterobiorcy” są zadowoleni z tego miłego gestu i pożytecznego gratisu, a firmy czarterowe zyskują stałych klientów… Taki prezent jest jak najbardziej „na temat” i z pewnością lepszy niż kolejny breloczek 🙂