Jachty żaglowe

Navigare necesse est, vivere non est necesse (żeglowanie jest koniecznością, życie nią nie jest)

Są to słynne słowa Pompejusza które  stały się mottem dla całych pokoleń żeglarzy i tłumaczą ich potrzebę żeglowania. No, może z czasem druga część sentencji ulega zapomnieniu, ponieważ żeglowanie nie jest w naszych warunkach „być albo nie być” – pozostaje ta strona związana z radością, przyjemnością, relaksem. Bez przymusu…

Na jachcie nie ma wielkiego znaczenia wiek, wykształcenie, płeć, zawód, pozycja. Ważna jest chęć pływania, doskonalenia umiejętności, życzliwość dla innych żeglujących i ta niepowtarzalna atmosfera wspólnego zrozumienia tego, co robimy i dlaczego to robimy.

Nie jest też ważna zasobność kieszeni, ponieważ wśród naszych jachtów każdy znajdzie coś dla siebie. Również pod względem liczebności załogi. Mamy jachty dla licznej załogi, nawet 9 – osobowej : grono znajomych, wielka rodzina lub dwie mniejsze 🙂 oraz takie, które ogarnie załoga 2 – osobowa (ponoć wszystkie jachty są dwuosobowe..). Samotnicy też sobie poradzą – przy udogodnieniach , które mamy na naszych jednostkach, czyli patenty/bramki do kładzenia masztu, liny sprowadzone do kokpitu, łatwość refowania żagli itp.

Nasze jachty są nowoczesne i wygodne, co roku odnawiamy naszą flotę oraz wymieniamy jachty na nowe egzemplarze i wprowadzane modele. Mamy też rzadko spotykane na Mazurach, np Tango 30 – klasa sama w sobie.

Zapraszamy do obejrzenia, zapoznania się z wyposażeniem, opisem zdjęciami i panoramą 360″, oraz, na końcu, do wyboru najbardziej odpowiadającej Państwu jednostki: