Corvette 600

« 1 z 2 »

Dane techniczne

 

Długość kadłuba
600 cm
Szerokość maks.
235 cm
Zanurzenie min.
25 cm
Zanurzenie do KLW.
130 cm
Ożaglowanie łącznie
19 m²
Liczba koi
4
Maks. liczba załogi
4
Wysokość w kabinie
138 cm
Typ miecza
obrotowy
Typ steru
płetwa na pawęży
WC
kabina, wc chem.
Rodzaj silnika
zaburtowy
Moc silnika
4 KM

Spacer po jachcie Kapsel


Corveette 600 jest najmniejszym  jachtem produkowanym przez Stocznię „Sułkowski” .

Zalety tego jachtu potwierdza zdobycie przez niego dwukrotnie tytułu „Jacht dla Ciebie” przyznane w 2002 i 2004 roku przez uczestników tej znanej imprezy. Jej dość przestronne, mimo małych rozmiarów łódki, wnętrze zapewnia komfort mieszkania (dzięki pełnowymiarowym kojom.) i pływania 4 dorosłym osobom. Kambuz wyposażony w kuchenkę i zlew oraz garnki, patelnie, naczynia itp –  umożliwia przygotowanie posiłków dla załogi jachtu. Zadziwiająco dużo jest też miejsca na rzeczy załogi, ponieważ  każdy centymetr wnętrza jest wykorzystany.

Jacht Corveette 600 jest bardzo zwinny, zwrotny i szybki. Właściwości nautyczne tej łódeczki potwierdzone zostały przez wielu sterników w Pucharach Polski Jachtów Kabinowych. Zajmowali oni pierwsze miejsca na regatach i nawet wygrywali cały cykl PPJK oraz zdobywali na Corveette 600 Mistrzostwa Polski. Tak więc utytułowany jachcik, ale nadal jak najbardziej turystyczny, bardzo prosty w obsłudze, przyjazny nawet dla początkującego żeglarza.

Jacht ten jest bardzo dobrze przystosowany do żeglugi po Mazurach. Bardzo małe zanurzenie pozwala na bezproblemowe dobijanie nawet do najpłytszych brzegów – czyli tam, gdzie większe jachty nie dojdą. Jest to znakomita łódka do eksploracji najbardziej dzikich, rzadko odwiedzanych miejsc, mazurskich tajemniczych rejonów.

Nasza Corveette 600 jest wyposażona dodatkowo w sztywny sztag, roller, lazy jack, patent do kładzenia masztu, ma drabinkę rufową ułatwiającą zejście i wydostanie się z wody, tent na bom przydatny w deszczowe dni lub upał. Ma też radio/CD, stolik w kokpicie. Wszystko to czyni żeglowanie nim – prostą ale dużą  przyjemnością.